Так колись виглядала будівля ДНЗ № 231

Заклад сьогодні

На околиці міста Харкова є дошкільний заклад, схожий на казковий будиночок, серед мальовничого парку, в якому протікає річка Уди і куди стікаються маленькі прозорі джерельця,-це малята, які за допомогою досвідчених педагогів та їх помічників набирають живильної сили: любові, ніжності, доброти, турботи і несуть її потім сильним потоком у своє доросле життя, даючи напитись всім, хто поруч. Звідки ж береться така живодайна сила? Колектив нашого закладу знає, що дитину виховує середовище: яке воно, таке й дитя, така й майбутня доросла людина. Доброзичливість, культура дітей цілком залежить від наявності цього в дорослих, які з ними поряд. Тількі в радісній атмосфері можлива серьйозна, глибока роботаДобрі почуття своїм корінням сягають у дитинство, а людяність, доброта, лагідність доброзичливість народжується у процесі, турботах, хвилюваннях про красу навколишнього світу. Ми прагнемо, щоб усе життя вихованців було сповнене творінням у світі природи. Ця думка – одна із перлин спадщини В.О. Сухомлинського. І вона теж має своє відображення в екологічній проблемі, успіх у розв’язанні якої в майбутньому належатиме дітям. Педагоги зрозуміли, що велику роль в екологічному вихованні дітей відіграє виховання культури почуттів, постійне закріплення їх житттєвими і справами. Сьогодні вихованець повинен не лише пасивно спостерігати за природою, а й досліджувати її, навіть відкривати, творче підходити до розв’язання проблем навколишнього середовища. Тому уже другий рік вихователі впроваджують в практику роботи  ідеї В.О. Сухомлинського. Досвід цієї роботи «Мову рідної природи розуміти серцем вчись» було систематизовано і представлено на ярмарку педагогічних ідей. Турбота про здоров’я – це найважливіша праця колективу. Від життєрадісності, бадьорості дітей залежить їхнє духовне життя, світогляд, розумовий розвиток, міцність знань, віра в свої сили. На наш погляд дошкільний заклад має формувати ціннісні орієнтації суб’єктів навчально-виховного процесу, серед яких найбільш пріоритетним має стати культура здоров’я. Тому колектив приділяє велику увагу щодо зміцнення фізичного і психічного здоров’я дітей, через формування у дітей системи валеологічних знань про свій організм. В дошкільному закладі  творчий колектив. Творчість – окраса нашого життя. Як відомо, виховувати дітей – це теж творчість. В колективі працюють досвідчені педагоги, які з добротою переносять в  уяву дитини іскорки  своєї творчості.
І можна з упевненістю сказати:
Не помре Україна ніколи,
А цвістиме мільйони років,
Доки йтимуть діти до школи,
З таких славних як наш дитсадків.