Інформація про дитячі хвороби

Дитячі хвороби:

Свинка, або епідемічний паротит — гостре інфекційне захворювання вірусної природи, що вражає залози, найчастіше привушні і підщелепні, але інколи і статеві — яєчка і підшлункову залозу. Хвороба поширюється в результаті прямих контактів із зараженими, через слину або рідкі виділення дихальних шляхів. Свинка нерідко дає такі ускладнення, як втрата слуху, ураження серця, печінки і центральної нервової системи. Приблизно у кожної третьої особи, що перехворіла в дитинстві свинкою, після статевого дозрівання розвивається орхіт — запалення яєчок; зазвичай він не має наслідків, але в деяких випадках викликає безпліддя.

Симптоми свинки: на початку захворювання з'являються головний біль, поганий апетит, стомлюваність і жар. Через деякий час починається біль у вухах, що посилюється при жуванні. Привушні залози спухають з обох боків або з одного боку. Пухлина збільшується протягом декількох днів і зберігається приблизно 1 тижня.

Скарлатина — гостре інфекційне захворювання, що викликається стрептококом. Симптоми скарлатини багато в чому збігаються з симптомами ангіни, тому точно встановити діагноз не завжди можливо і інфікована людина може стати рознощиком вірусу. Інфекція передається при розмові, кашлі, чхання повітряно-крапельним шляхом, а також через посуд, іграшки, книги. Хворий заразливий впродовж всього періоду захворювання, а також може бути бацилоносієм ще 1 місяць після хвороби. Той, хто переніс скарлатину зберігає до неї стійкий імунітет.

Симптоми скарлатини: температура підвищується до 39 - 40°С і вище. На початку хвороби, - сильний головний біль, часто — блювання, інколи марення і судоми. У горлі відчувається паління, ковтати важко. Опухають залози під нижньою щелепою, боляче відкривати рот. До кінця першого дня хвороби з'являється висип.

Рахіт — загальне захворювання всього організму з порушенням обміну речовин, в основному обміну кальцію і фосфору. Хворіють на рахіт переважно діти перших 2—3 років життя, але він може зустрічатися і в пізнішому віці, особливо в періоди посиленого зросту дитини. Основною причиною рахіту є нестача вітаміну D. Навіть легкі форми рахіту знижують опірність організму дитини, ведуть до частих простудних захворювань. Пневмонії у дітей, хворих рахітом, мають затяжну течію. Рахіт часто супроводжується дистрофією, анемією.

Симптоми рахіту: на ранніх стадіях захворювання дитина стає дратівливою, капризною. З'являється пітливість, особливо під час годування і сну. Піт липкий, з неприємним запахом. Дитина треться головою об подушку, і волосся на потилиці випадає. З розвитком хвороби розм'якшуються кістки черепа, голова набуває квадратної форми; сповільнюється прорізування зубів, порушується прикус; кістки грудної клітки стають м'якими, грудна клітка деформується. У важких випадках може з'явитися горб.

Загальні рекомендації.

• Якомога більше бувати на свіжому повітрі.
  • Приймати сонячні ванни.
  • Щодня протягом 1 місяця давати дитині риб'ячий жир. Після 15-денної перерви повторити курс.
  • У раціоні дитини, хворої на рахіт, мають бути молоко, яєчні жовтки, протерта печінка, риба (особливо тунець, лосось).

Кашлюк

• Кашлюк — гостре інфекційне захворювання — викликається надзвичайно заразливою бактерією. Хвороба поширюється повітряно-краплинним шляхом на відстані 2—3 м. Хворіють діти частіше у віці від декількох місяців до 5—8 років. Ті, що перенесли кашлюк набувають стійкого імунітету; імунітет можна отримати і завдяки вакцинації. Вакцину кашлюку часто вводять разом з вакцинами дифтерії і стовбняку дітям до 7 років. Для дітей старше 7 років вакцину кашлюку в комбіновану вакцину не додають, оскільки хвороба в цьому віці вже не настільки небезпечна.
  • Загрозливим життю ускладненням кашлюку є пневмонія. Крім того, під час кашлю напруга тіла настільки сильна, що це може викликати грижі, випадання прямої кишки і крововилив в мозок. Протягом декількох подальших років у дитини, що перенесла кашлюк, з'являється схильність до інших захворювань дихальних шляхів, що супроводжуються кашлем.
  • Симптоми кашлюка: на перших порах кашлюк виглядає як грип або респіраторна інфекція: червоність в горлі, кашель, чхання, очі, що сльозяться, легкий жар. Через декілька тижнів, кашель стає все більш болісним, напади починаються раптово і повторюються по 40 і більше разів протягом доби. Вони часто супроводяться блювотою. На останній стадії захворювання жар і інші симптоми минають, але кашель залишається. Важкі напади продовжуються, особливо ночами. Дитя кашляє по 8—10 разів, жодного разу не передихнувши, потім він нарешті зітхає, проводячи характерний судорожний і галасливий звук. Ця стадія може продовжуватися тижні, але врешті-решт напади кашлю слабіють.

Діатез ексудативний

• Ексудативний діатез — підвищена чутливість шкіри і слизових оболонок до зовнішніх подразників. Ознаки ексудативного діатезу виявляються зазвичай вже в перші місяці життя дитини. Харчовими алергенами найчастіше є молоко, яйця, сир, шоколад, какао, полуниця, горіхи, апельсини.
  • Симптоми ексудативного діатезу: починається діатез у вигляді почервоніння на щоках, шкіра стає шорсткою і злущується. Надалі на цьому місці можуть з'явитися мокнуча екзема і свербіння. При діатезі, який в народі чистіше називають «почесухою», у дитини з'являються вузлики червоного кольору, що зудять, розташовані на згинах кінцівок. На слизових оболонках дітей, страждаючих ексудативним діатезом, часто спостерігаються запалення.

Неспокійний сон

• Неспокійний сон дитини говорить про те, що у маляти щось не в порядку, щось болить. Тому треба постаратися з'ясувати причину поганого сну і насамперед спробувати усунути її. На додаток до цього можна скористатися народними засобами.